W górach

Pierwsze wakacje w górach – jakie miejsca warto zobaczyć?

Pierwsze wakacje w górach – jakie miejsca warto zobaczyć?

Każdy Polak wie, że w góry warto się wybrać przynajmniej raz. Piękne widoki wchodzą w skład pasm górskich trzech łańcuchów górskich. W Polsce są nimi Sudety, Góry Świętokrzyskie i Karpaty. Wybierając się na wakacje w polskich górach, to co tak naprawdę warto zobaczyć? Z pewnością każdy z nas znajdzie miejsce idealne dla siebie, bo jak wiadomo góry zachwycają swoimi walorami. Co warto zobaczyć w górach?

1. Łysa Góra czyli Góry Świętokrzyskie

Jeden z niskich łańcuchów górskich, znajdujący się w centralnej części Wyżyny Kieleckiej. Znajduje się w nim park Narodowy. Łysa Góra jest druga pod względem wysokości szczyt Góra Świętokrzyskich. Góra jest nazywana świętym krzyżem, a na niej znajduje się sanktuarium. Województwo Świętokrzyskie to nie tylko góry, ale również i miasta, a jedno z nich bardzo znane z polskiego serialu to jest Sandomierz.

2. Morskie Oko czyli Tatry

Karpaty łączą ze sobą osiem krajów Czechy, Polskę, Austrię, Słowację, Rumunię, Serbię, Ukrainę i Węgry. Kasprowy Wierch, Rysy, Dolina Kościeliska to najsłynniejsze pasma turystyczne w tej lokalizacji. Morskie Oko przez wielu określane jest cudem natury, które jest jeziorem położonym na wysokości 1395 m n.p.m.

3. Barania Góra

Jest to drugi najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Posiada wiele pięknych miejsc wykreowanych przez Matkę Naturę. Na pewno są nimi magurka Radziechowska, Ochodzita, Cieślar, Jaskinia Salmopolska, Zielony Kopiec, no i Stożek Wielki.

4. Uzdrowiska

Jako nietypową propozycję podamy uzdrowiska w Polsce. Jednym z takich uzdrowisk jest uzdrowisko Busko-Zdrój – zainteresowanych zapraszamy na portal www.uzdrowisko-busko-zdroj.com.pl, aby dowiedzieć się więcej.

5. Tatrzańskie Czerwone Wierchy

Można je podziwiać z doliny z grzbietów. Jest to pasmo, w którego skład wchodzi Kopa Kondracka, Krzesanica, Małołączniak, Ciemniak. Szczyty mają wysokość, która przekracza 2000 m n.p.m

6. Śnieżka

Jest największym szczytem, a jej wysokość wynosi 1602 m n.p.m. Jest jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w Polsce pod względem warunków panujących w danym miejscu. Stanowi charakterystyczny punkt krajobrazu – jest to Giewont w Zakopanem.