Nad morzem

Jak biwakować na plaży?

Jak biwakować na plaży?

Wyjazd na kemping może być bardzo fajnym planem, a także oryginalnym i ekonomicznym sposobem na zwiedzanie i spędzenie czasu z przyjaciółmi lub rodziną. Jeśli chciałbyś spędzić kilka dni nad morzem i nie wiesz, jak to zrobić, zwróć uwagę na poniższy artykuł. Wyjaśniamy, jak biwakować na plaży.

1. Wybierz plażę, na której będziesz biwakować. Pamiętaj, że nie możesz biwakować na byle jakiej plaży, ale plaża musi mieć odpowiedni teren, na którym będziesz mógł rozbić swój namiot i spędzić tam kilka dni.

2 Zapoznaj się z regulaminem plaży. Jest to nie tylko ważne, aby wiedzieć, czy biwakowanie jest zabronione czy nie, ale także, aby wiedzieć, co można, a czego nie można robić. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której wakacje zostaną zaburzone przez nieporozumienie.

3 Pogoda. Nawet jeśli jest lato, należy o tym pamiętać przy pakowaniu swoich rzeczy. Podczas gdy w ciągu dnia potrzebne są kostiumy kąpielowe i chłodne, wygodne ubrania, na chłodniejsze wieczory mogą być potrzebne kurtki, bluzy lub coś ciepłego. Morska bryza może być zdradliwa! Pamiętaj więc o powiedzeniu: lepiej zapobiegać niż leczyć.

4. Zaplanuj harmonogram. Spędzanie całego dnia między na plaży jest jak najbardziej w porządku, ale jeśli chcesz spędzić inne i zabawne chwile, oto kilka pomysłów na zajęcia, które można wykonać podczas wyjazdu na kemping. Od wędkarstwa, po popularny paddle surfing, nurkowanie, surfing, kitesurfing czy grę w siatkówkę plażową – to niektóre ze sportów, które zapewnią Ci świetną zabawę podczas kempingu na plaży. W https://www.dziwnow24.pl przeczytasz o wszystkich możliwościach uprawiania sportów nad polskim morzem.

5. Chroń się przed słońcem. Pomyśl, że będziesz wystawiony na działanie promieni przez cały dzień. Zabierz ze sobą dobry filtr przeciwsłoneczny i często się nawadniaj. Pij dużo wody, a zapobiegniesz wysuszeniu i odwodnieniu skóry. Weźcie też kapelusze lub chusty na głowę albo parasolki. Zasłoń się przed słońcem, aby uniknąć udaru słonecznego.

6. Obóz z dala od wody. Znajdź odpowiednią odległość, aby rozbić obóz. Należy pamiętać, że w przypadku silnego przypływu można zmoknąć i stracić większość rzeczy.

7. Obóz z dala od wydm. Podobnie jak morze, piasek może uszkodzić Twój mały kemping, zwłaszcza przy silnym wietrze. Zalecamy, aby się przed nimi chronić. Najlepiej schronić się za drzewami lub krzewami.

8. Zwróć uwagę na ostrzeżenia. Nie bądź zbyt pewny siebie i sprawdź, czy przepisy pozwalają Ci na pływanie, czy nie. Pamiętaj: czerwona flaga zakazuje pływania ze względu na niebezpieczeństwo, żółta flaga przekazuje ostrożność, a zielona daje zielone światło do pływania.