Nad morzem

Czym wyróżnia się Wolin i okolice?

Czym wyróżnia się Wolin i okolice?

Wolin to wspaniała wyspa, która przyciąga i miłośników zabytków, i tych, którzy preferują wypoczynek na łonie natury. Jakie atrakcje czekają na tych, którzy postanowią spędzić urlop właśnie w tej części kraju?

O wyspie Wolin

Wyspa Wolin to przede wszystkim wspaniały Woliński Park Narodowy, kuszący ciekawą szatą roślinna oraz rewelacyjnymi punktami widokowymi na klifach Gosań i wzgórzu Zielonka. O Wolińskim Parku Narodowym więcej możemy dowiedzieć się na portalu https://www.wolin24.pl/. Piesze wycieczki po tym parku każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń, staną się też jedyną w swoim rodzaju lekcją przyrody. Dla tych, którzy będą chcieli zdobyć jeszcze więcej wiadomości na temat przyrodniczych skarbów Wolina, doskonałym miejscem może się okazać Muzeum Przyrodnicze w pobliskich Międzyzdrojach.

Okolice Wolina

W rejonie wyspy warto też zobaczyć takie miejsca, jak Świnoujście. To miasto może się pochwalić ciekawą zabudową oraz tak wspaniałą atrakcją, jaką jest Podziemne Miasto – system bunkrów na przedmieściach Świnoujścia, z którym wiąże się wiele tajemniczych historii. Obowiązkowym punktem w programie wycieczki po tej części kraju jest też samo miasto Wolin, znane z ciekawego muzeum oraz z imprez o charakterze historycznym. Sławę Wolinowi przyniósł Festiwal Wikingów, który może się pochwalić międzynarodową sławą. Gdzie jeszcze warto się wybrać? Dla osób zainteresowanych architekturą sakralną, ciekawym punktem w programie wycieczki po tej części kraju będzie Kamień Pomorski. Dumą tego miasta jest wspaniała starówka oraz potężna katedra, w której bryle łączą się ze sobą styl romański oraz gotycki.