Nad morzem

Jakie są najpiękniejsze plaże nad polskim morzem?

Jakie są najpiękniejsze plaże nad polskim morzem?

W poszukiwaniu wspaniałych, piaszczystych plaż wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata. W Polsce znajdziemy wiele cudownych kąpielisk z piaskiem czystym i drobnym, jak mąka oraz z wieloma atrakcjami w pobliżu. 

Polskie wybrzeże to coś, czym możemy szczycić się przed obcokrajowcami. Wzdłuż wybrzeża są miejsca, gdzie można wspaniale się relaksować, a niespotykane nigdzie indziej wydmy przyciągają turystów, jak magnes.

Najciekawsze plaże w Polsce

Bez wątpienia na uwagę zasługuje przepiękna plaża w Łebie. Tamtejszy złocisto biały, drobniutki piasek jest dokładnie taki sam, jak na rajskiej wyspie. Plaża w Łebie dzieli się na dwie połowy. Jedna jest szeroka i w sezonie ciszy się ogromną popularnością, natomiast druga zachodnia jest nieco oddalona od miasta i jest tam zdecydowanie bardziej kameralnie. Obie plaże są bardzo szerokie, co pozwala turystom wypocząć i naładować się pozytywną energią.

Plaża w Jastrzębiej Górze różni się nieco od pozostałych, ponieważ znajduje się na klifie. Aby zejść do morza, trzeba pokonać schody lub wędrować długą, piaszczystą promenadą w dół, co ma również swoje uroki. Więcej informacji o kamienistej plaży w Jastrzębiej Górze znajdziesz w serwisie naszsopot.pl.

Plaża w Jastrzębiej Górze, podobnie jak ta w Łebie dzieli się na wschodnią, która jest kamienista i zachodnią oczyszczoną z kamieni. Zdecydowanie przyjemniej wypoczywa się na tej pozbawionej drobnych kamyczków. Nie jest zbyt szeroka, ale za to serwuje niezapomniane widoki z klifu.

Plaża w Sopocie jest niewątpliwie warta uwagi, ze względu na cudowne molo, po którym można spacerować bez końca lub popijać kawkę w jednej z tamtejszych restauracji, podziwiając widok na morze. Na sopockiej plaży znajduje się też wiele atrakcji dla najmłodszych. Są tam między innymi baseny ze słodką wodą, wielkie dmuchane zamki, smoki oraz różnego rodzaju balony, na których dzieci mogą skakać i zjeżdżać.