Nad jeziorem

Co warto zobaczyć w Rajgrodzie?

Co warto zobaczyć w Rajgrodzie?

Kto w czasie wycieczki po Suwalszczyźnie będzie chciał się nacieszyć pięknymi widokami, kameralną atmosferą oraz dobrymi warunkami pobytu, ten z pewnością doceni Rajgród.

Rajgród – duma Suwalszczyzny

To niewielkie miasteczko, którego wielkim walorem jest położenie w pobliżu Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz dostęp do pięknych plaż nad Jeziorem Rajgrodzkim – jednym z ważniejszych akwenów na terenie Pojezierza Ełckiego. A jakie atrakcje czekają tu na turystów?

Rajgród to wiele miejsc mogących się pochwalić długą i ciekawą historią. Jednym z tych najważniejszych jest Góra Zamkowa, na terenie której już w okresie wczesnego średniowiecza istniał gród Jaćwingów. Był to gród warowny, zwany Rajem – stąd też dzisiejsza nazwa miasta. Warto tu zaznaczyć, iż słowo raj miało dla Jaćwingów nieco inne znaczenie, niż dla nas obecnie. Raj oznaczał miejsce niedostępne, z natury obronne – i ta nazwa pięknie oddaje charakter istniejącego tu pierwotnie grodu. Dziś Góra Zamkowa jest znana i ceniona jako rewelacyjny punkt widokowy, a podziwiane z niej Jezioro Rajgrodzkie prezentuje się wspaniale. W pobliżu Góry Zamkowej czekają kolejne atrakcje, m.in. miejska plaża oraz amfiteatr. Neogotycki kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny z początków XX wieku, trójkątny Rynek Rajgrodzki z pięknymi kamieniczkami pochodzącymi głównie z przełomu XIX i XX wieku – oto kolejne atrakcje, na które warto tu zwrócić uwagę. Wszystko to sprawia, iż Rajgród jest idealnym miejscem na letni wypoczynek nad wodą, może się też okazać ciekawym celem wycieczki dla tych turystów, którzy interesują się historią.

Twoją pasją jest wypoczynek nad jeziorem? Może warto wybrać się nad zalew do Glinna? Warto odwiedzać polskie jeziora. A kto znajdzie tanie noclegi w jednym z dość licznych ośrodków wypoczynkowych, czekających nad Jeziorem Rajgrodzkim, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki po pobliskich lasach oraz po terenach wchodzących w skład Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Słowem – tu każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego, dzięki czemu spędzi na Suwalszczyźnie niezapomniane wakacje.