Za granicą

Wakacje All Inclusive – co to takiego?

Wakacje All Inclusive – co to takiego?

Gdy rozglądasz się za propozycjami wakacyjnych wycieczek, oferowanych przez biura podróży, na pewno nieraz natrafiasz na wakacje all inclusive. Ale co to właściwie jest? Czym są te luksusowe wczasy? Wiele osób wciąż nie ma o nich pojęcia. A jednak warto je poznać, by później z nich skorzystać.

Wakacje z opcją all inclusive

Opcja all inclusive zapewnia ci na wakacjach nieograniczony dostęp do wybranych usług. A tymi usługami jest po prostu ogólnie rzecz biorąc wyżywienie. W zależności od tego, na jaką konkretnie wycieczkę się zdecydujesz, będziesz mógł korzystać z napoi (ciepłych i zimnych), alkoholi oraz przekąsek albo bez ograniczeń czasowych, czyli zawsze, albo w wyznaczonych przez hotel godzinach.

Oczywiście na wczasy all inclusive składa się również trzyposiłkowe wyżywienie, uwzględniające śniadanie, obiad i kolację. Wszystkie te usługi wliczone są w podstawową cenę wczasów. Nie musisz więc za nic dodatkowo płacić i nie musisz wyliczać sobie pieniędzy na jedzenie czy alkohole. Jeden raz wykupujesz wakacyjną wycieczkę, by później już o nic więcej się nie martwić. To bardzo duża wygoda. Nie ma bowiem sensu zawracać sobie głowy cenami poszczególnych usług na wakacjach, gdyż przez to odbierasz sobie radość z wyjazdu i niepotrzebnie przejmujesz się zarządzaniem swoim budżetem, co nie pozwala ci w pełni wyluzować.

Co jeszcze oferuje opcja all inclusive?

Wakacje all inclusive to jednak nie tylko pełny dostęp do lokalnych przysmaków, zimnych drinków i innych produktów spożywczych. Aby zwiększyć atrakcyjność wycieczki, właściciele biur podróży dodają do swoich ofert różne dodatkowe usługi. Nierzadko więc w cenę wyjazdu wliczony jest również aquapark albo basen, jeśli tylko hotel czymś takim dysponuje, ale też i rozmaite atrakcje, sale zabaw czy place zabaw dla dzieci. To oznacza, że na takie wczasy spokojnie można się udać z całą rodziną. Nie tylko ty zyskujesz dzięki nim dostęp do dodatkowych usług. Twoje dzieci na wakacjach all inclusive na pewno też fantastycznie wypoczną i spędzą miło czas.

Więcej o wypoczynku i wakacjach w Polsce i poza granicami kraju znajdziesz na www.ciekawa.pl.