Nad morzem

Trzęsacz i jego skarby

Trzęsacz i jego skarby

Dla tych, którzy spędzają wczasy nad morzem, Trzęsacz może się okazać wyjątkowo ciekawym celem wycieczki. Ta miejscowość na wiele uroku, a wizyta na jej terenie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. Co warto wiedzieć na jej temat?

Trzęsacz – to warto wiedzieć

Trzęsacz to przede wszystkim piękne plaże, dzięki którym turyści z całej Polski mogą się cieszyć beztroskim wypoczynkiem nad Bałtykiem. To również gotycka świątynia, a raczej jej ruiny, która stała się wizytówką Trzęsacza. Dziś trudno uwierzyć, że gdy w XIII wieku budowano ten kościół, od morza dzieliły do dwa kilometry. Dziś woda dociera do kościoła, którego ruiny intrygują i skutecznie przyciągają uwagę turystów. Z pewnością warto poświęcić im swój czas, warto jednak pamiętać, iż nie jest to jedyna atrakcja, której warto się przyjrzeć w trakcie wycieczki po Trzęsaczu. W miejscowości tej czeka na nas i ciekawy pałac z XIX stulecia, i stadnina koni, która cieszy się wielką popularnością. Nie lada gratką jest tu również stacja Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, którą oddano do użytku pod koniec XIX stulecia. Dziś jest ona ważną atrakcją turystyczną, a wycieczki taką kolejką cieszą się ogromnym powodzeniem wśród letników.

Kto znajdzie tanie noclegi w Trzęsaczu, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki po jego najbliższej okolicy. Nie brak tu malowniczych zakątków oraz terenów, które mogą oczarować każdego miłośnika przyrody. Kuszą malownicze klify, uwagę przyciąga też rezerwat ornitologiczny, utworzony na jeziorze Niechorze.

Jest on popularnym miejscem w gronie tych osób, dla których najlepsza metoda na urlop to obserwacja ptaków w ich naturalnym środowisku.

Więcej artykułów o nadmorskich atrakcjach turystycznych znajdziesz w serwisie https://www.pomorzanie.pl/.