W górach

Karkonosze po stronie czeskiej – Pec pod Śnieżką

Karkonosze po stronie czeskiej – Pec pod Śnieżką

Karkonosze to wyjątkowa grupa górska, która zachwyca o każdej porze roku. Latem wspaniałą przygodą są wycieczki po terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, zimą przyciągają tu z kolei świetne warunki narciarskie.

Pec pod Śnieżką – ozdoba czeskich Karkonoszy

Amatorzy sportów zimowych z pewnością nie będą tu narzekać na nudę, szczególnie w chwili, gdy znajdą tanie noclegi w rejonie Śnieżki. Po polskiej stronie zachwyci ich Karpacz, po stronie czeskiej – Pec pod Śnieżką. Ta miejscowość staje się coraz ważniejszym ośrodkiem turystycznym.

Artykuły o polskiej części Karkonoszy znajdziesz w serwisie https://www.sudecki.pl/.

Jakimi atrakcjami zadziwiają czeskie Karkonosze? Dla kogo zimowy urlop po czeskiej stronie granicy może się okazać doskonałą propozycją?

Pec pod Śnieżką to ciekawa miejscowość, która swą sławę zawdzięcza dobrym warunkom do jazdy na nartach. Tutejszy ośrodek narciarski to jedna z największych atrakcji, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki po czeskich Karkonoszach. Przyciąga tu malownicza sceneria, kameralna atmosfera oraz doskonale rozwinięta baza noclegowa, dzięki czemu tanie noclegi można tu znaleźć bez większych problemów.

Kuszą tu również wyciągi oraz trasy zjazdowe o zróżnicowanym stopniu trudności, dzięki czemu każdy narciarz znajdzie tu dla siebie trasę dopasowaną do jego potrzeb i możliwości. A w jaki sposób można spędzać czas poza stokiem? Miejscowość ta może się pochwalić tak ciekawym miejscem, jakim jest drewniana Hospoda na Peci. Pochodzi ona z końca XVIII wieku, a pobyt w jej gościnnych progach każdemu sprawi wiele radości.

W pobliskiej Velkiej Úpie można z kolei zobaczyć tak ciekawa budowlę, jaką jest barokowy kościółek Trójcy Świętej. I on jest cenną pamiątką z XVIII stulecia, której turyści odwiedzający czeskie Karkonosze bardzo chętnie poświęcają swój czas.