Hotele i pensjonatyNad morzem

Kiedy warto pojechać nad polskie morze?

Kiedy warto pojechać nad polskie morze?

Wakacje nad polskim morzem

Typową wakacyjną porą roku jest oczywiście lato. Zazwyczaj to właśnie w lipcu lub ewentualnie sierpniu większość osób wyjeżdża na wakacje, gdyż podczas tych dwóch miesięcy pogoda przeważnie najbardziej dopisuje. Rzadko kiedy pada, a temperatura powietrza na ogół przekracza wartość trzydziestu stopni C w ciągu dnia. Warunki do plażowania i wypoczynku wprost idealne. Co nie znaczy, że wakacje nad morzem podczas innych pór roku są skazane na porażkę.

Hotel nad morzem

Niektórzy wręcz wolą wyjeżdżać nad morze wiosną. Pogoda zaczyna już wtedy dopisywać i dni stają się dłuższe i cieplejsze, ale za to na plażach nie ma aż tak wielu turystów i można cieszyć się większym spokojem. Wiosną polskie morze jest zdecydowanie najpiękniejsze. Przyroda budzi się do życia i wszystko wokół rozkwita, dzięki czemu krajobraz zostaje wypełniony barwnymi kolorami. Wiosna to także idealna pora roku dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Pogoda zachęca do uprawiania sportów na świeżym powietrzu, ale jednocześnie nie jest jeszcze na tyle gorąco, by pocić się przy każdym najmniejszym nawet ruchu.

Nie tylko w lato

Wspaniałe wakacje nad morzem w Polsce można też oczywiście spędzić jesienią. Nawet ta pora roku bywa przecież przepiękna, o ile potrafi się docenić jej zróżnicowanie. Typowa złota polska jesień zazwyczaj ma miejsce w październiku lub listopadzie. To właśnie te dwa miesiące są jednymi z lepszych na wakacyjny wyjazd nad morze. A nawet jeśli wieczory okażą się już za zimne na spacerowanie po plaży, zawsze można będzie spędzić je w jakimś atrakcyjnym kurorcie, relaksując się w basenie lub korzystając z usług gabinetów spa.

A co z zimą? Wbrew pozorom nawet ona może okazać się idealną porą na wakacje nad morzem. Zimowe wczasy najkorzystniej zadziałają na zdrowie. Z racji tego, że nad Bałtykiem najmocniej wieje właśnie między listopadem a lutym, do powietrza trafia dużo więcej jodu. A jod ma zbawienny wpływ na zdrowie. Warto przynajmniej raz w roku dać sobie szansę na to, by powdychać go w większej ilości.

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.