BezpieczeństwoHotele i pensjonaty

Hotele a dbałość o bezpieczeństwo gości.

Hotele a dbałość o bezpieczeństwo gości.

Czasy pandemii

Pandemia koronawirusa zamknęła nas wszystkich w domach. Długo czekaliśmy jednak na to, aby znalazł się moment, kiedy wreszcie możemy wyrwać się z tak zwanych czterech ścian. Poluzowanie wcześniej obowiązujących obostrzeń, sprawiło że możemy korzystać z bazy noclegowej jaką oferują nam hotele. Pamiętajmy jednak w tym czasie, że musimy zadbać nie tylko o swój komfort psychiczny, ale przede wszystkim zdrowie fizyczne. Aby goście czuli się bezpiecznie podczas wypoczynku, hotele zastosowały wszelkie dostępne środki bezpieczeństwa, tak aby nie narażać zdrowia gości.

Pandemiczne abc

Pierwszym z elementów jest oczywiście dezynfekcja rąk, tuż przy wejściu do każdego budynku hotelu, jak i w miejscu, gdzie znajduje się recepcja, a także sala jadalna, bar czy też toalety.
Hotele gwarantują środki antybakteryjne pracownikom i wszystkim przybywającym gościom. Takie środki znajdują się również w pokojach, a przynajmniej powinny.
Wszystkie powierzchnie podłogowe muszą być w każdym hotelu regularnie czyszczona, a pokoje wietrzone i ozonowane. Często też myte są klamki, toalety, poręcze – miejsca, których najczęściej dotykamy.
Zanieczyszczenie nie powinny być przenoszone, toteż pracownicy obsługi hotelowej, którzy zajmują się porządkiem w pokojach muszą co jakiś czas zmieniać rękawice, a także niekiedy cały strój.
Inne środki ochrony jakie stosują hotele to plastikowe bariery ochronne, mierzenie temperatury przybywającym gościom z wypełnieniem przez nich odpowiedniej ankiety dotyczącej aktualnego stanu zdrowia. Pamiętajmy, aby znajdując się w hotelu bezwzględnie nosić maseczkę i zachować odpowiedni dystans. Nasze zdrowie jest najważniejsze!

Czego warto skosztować w Neapolu?